Наші друзі:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  "Укрзалізниця"
  Південна Залізниця
Лауреат рейтингу
"КРАЩІ ПІДПРИЕМСТВА УКРАЇНИ"
в номінації
Санаторно-курортний комплекс
2003 рік
Ви бажаєте приємно відпочити? Ми допоможемо Вам!
Миргородщина! Хто не знає цього чарівного куточка на Полтавщині, цього благословенного поетичного краю, що прославив на увесь світ Микола Васильович Гоголь.
Запрошуємо Вас на Миргородщину, що розкинулася в межиріччя Псла і Хоролу, де мальовничі вишневі сади, що потопають у зелені будинку чарують своєю красою.
Тут є що побачити, є чим захоплюватися, - красою минулого і сьогодення, що усюди відкривається перед Вами.

А якщо Вам довелось приїхати в Миргород наприкінці серпня, неодмінно відвідайте В.Сорочинці, де відбувається щороку всесвітньо відомий Сорочинский ярмарок.
Видовище незабутнє… Та й який ярмарок без веселощів, пісень, музики і розваг? Тут їх досить на будь-який смак. У кульмінації ярмарку - парадний виїзд Миколи Гоголя в супроводі своїх героїв – Рудого Панька, Солохи, Парасі, Грицька Голопупенка і багатьох інших. Але не тільки своїм ярмарком славиться село. Тут розташований літературно-меморіальний музей нашого земляка М.В. Гоголя – гордість всієї України, заснований у 1929 році в колишньому будинку лікаря Д.П. Трохимовского, де народився майбутній письменник. В експозиції музею унікальні документи, перші видання творів, особисті речі М.В.Гоголя.
Побуваєте в Спасо - Преображенській церкві, помилуєтеся чудовим шедевром архітектури XVIII сторіччя - мальовничим різьбленим, дерев'яним іконостасом, що вміщує в себе більш ста ікон, аналога якого немає у світі. Церква побудована місцевими майстрами в 1732 році за замовленням гетьмана лівобережної України Данила Апостола.
Неподалеку від села В. Сорочинці, на березі ріки Псьол, розташоване мальовниче село В. Обухівка. Воно відомо тим, що тут був маєток В.В. Капніста – відомого поета кінця 18 сторіччя.

Миргородська земля була батьківщиною для трьох братів Муравйових-Апостолів – Матвія, Сергія й Іполита – майбутніх декабристів. У селі Хомутец, де тихі води Хоролу омивають стародавній парк є алея вікових лип, вона приведе Вас до білосніжного палацу. Цей парк і палац належали славному роду Муравйових-Апостолів.
Тут у хомутецькому парку серед лип і кленів росте знаменитий триєдиний диво-дуб, посаджений Іваном Матвійовичем Муравйовим-Апостолом у 1826 році в пам'ять про загибель синів-декабристів.
На висоті більш метра стовбур дуба розгалужений на три окремих стовбури, що тягнуться до неба і сонця. Шарудить і шепочеться листя вічно живого пам'ятника мужнім братам-декабристам.

В зеленій діброві, що росла в степу з незапам'ятних часів поселились люди і назвали свое село Дібрівкою. В цьому живописному куточку в 1888 році і був заснований Дібрівський кінний завод. В наш час він досяг розквіту, став знаменитим центром коневодства. Чисельні екскурсії приїздять до Дібрівки, щоб побачити кінний завод, полюбуватись рисаками, котрі мчать біговою доріжкою іподрому і здається, гарячі степові вітри заплетені в їх буйних гривах.

Вам неодмінно запропонують захоплюючі маршрути екскурсій:
1. У м. Полтаву з відвідуванням Державного музею історії Полтавської битви, художнього і краєзнавчого музеїв, Хресто-Воздвиженського монастиря. Ви побачите численні пам'ятники цього міста, познайомитеся з його площами і вулицями.
2. У Мгарский Спасо-Преображенський монастир – заснований у 1619 році церковним діячем Ісаею Кохинським, на гроші князів Раїны і Михайла Вишневського. 10 років тому почате відродження монастиря продовжується. Довідаєтеся історію і долю монастиря, його сьогоднішній уклад. Помилуєтеся екзотичними квітами і деревами, придбаєте ікони і сувеніри, покуштуєте монастирського чаю на травах і з монастирським медом, поп'єте води зі святого колодязя, що знаходиться неподалік на території Афонасієвського скиту.
3. Екскурсія в Опішню – де розташований музей – заповідник Українського гончарства, унікальний хоронитель самобутності українських гончарів, продукція яких експонується майже на всіх континентах світу. Це золоті ворота, через які проходить древня і сучасна Україна. Тут у первозданному виді збережені садиби – музеї знаменитих майстрів О.Селюченко, И.М.Пошивайло з величезною колекцією кераміки, декоративних розписів, фотоматеріалів і епістолярної спадщини.
4. Екскурсія в родовий маєток – Василівку чарівника слова –
М.В. Гоголя з відвідуванням садиби, флігеля будинку панського, знаменитої альтанки й озера де любив відпочивати письменник.
5. Екскурсія « дивовижне місто Миргород» познайомить Вас з цікавою історією міста з його людьми прославившими Миргородський край, відвідаєте музей Краєзнавчий, музей Давида Гурамішвілі та унікальний по своїй значимості музей художньої кераміки, знову ж побачите ще один шедевр – керамічний Іконостас і роботи дипломних учнів і викладачів цього технікуму зможете придбати сувеніри на пам'ять і побачите зал де зібрані подарунки музею від царя Миколи 2-го – порцеляни з Петербурзького заводу, автори скульптур Фальконе, Адомсон і інші.
Миргородська земля багата не тільки цілющими джерелами мінеральної води, ще більш джерелами духовності, що харчують душі українського народу силою небесною, енергією чеснот.
Санаторій ім. М. Гоголя пропонує усі види активного відпочинку.
До Ваших послуг клуб з кіноконцертним залом на 300 місць і танцювальний зал.
Різноманітні концерти, вечори відпочинку, лекції, екскурсії є невід'ємною складовою роботи санаторію. Великою популярністю користаються масові заходи: свято Івана Купала, проводи Зими.
Концерти народного самодіяльного хорового колективу санаторію, вокально-інструментального ансамблю доповнюють активний відпочинок.

 
 

©PVHC!     WebMaster: piANIst         Зараз на сайті присутні : 0
 
Ви
588873 -й відвідувач
нашого сайту

Фотогалерея:
Голов. корпус
Набережна
Набережна
Каплиця
Природа