Наші друзі:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  "Укрзалізниця"
  Південна Залізниця
Лауреат рейтингу
"КРАЩІ ПІДПРИЕМСТВА УКРАЇНИ"
в номінації
Санаторно-курортний комплекс
2003 рік
Лікувально - діагностичне відділення

Робота працівників будь-якої сфери зв'язана з величезною нервовою напругою, перепадами температур, шумом, вібрацією різної інтенсивності. Одним з методів, спрямованих на ослаблення впливу цих несприятливих факторів, є санаторно-курортне лікування. Кліматичні умови центральної України з теплим літом і м'якою зимою допомагає не тільки попередити подальше прогресування захворювання, але й у порівняно короткий термін відновити нормальний функціональний стан організму.

У здравниці діє сучасний лікувально-діагностичний комплекс, де є все необхідне для ретельних досліджень і кваліфікованого лікування.

Усі лікувальні процедури призначають після попереднього обстеження в діагностичних кабінетах санаторію, що включає в себе сучасну лабораторію, кабінети ендоскопії, рентгендіагностики, ультразвуко- вого дослідження, термографії, функціональної діагнос- тики, радіодіагностики.

У ендоскопічному кабінеті проводиться езофагоскопія, гастроскопія, дуоденоскопія, колоноскопія, ректороманоскопія, Планове ендоскопічне обстеження застосовується для уточнення характеру
патологічного процесу, запідозреного чи встановленого за допомогою інших методів клінічного обстеження, і одержання матеріалу для морфологічного дослідження.

Висока пропускна здатність, можливість проведення багатора- зових досліджень, безпека ультразвукової діагностики й у зв'язку з цим відсутність яких-небудь протипоказань сприяли тому, що ультрасонографія одержала широке поширення в здравниці. Кабінет ультразвукової діагностики обладнаний апаратом АЛОКА SSD 1400. Її методи дозволяють одержати важливу діагностичну інформацію про стан різних органів, зокрема печінки, підшлункової залози, селезінки, нирок, сечового міхура, передміхурової залози, наднирників, щитовидної залози й ін

Термографія - спосіб реєстрації інфрачервоного випроміню- вання від поверхні тіла людини, використовується з метою діагностики різних захворювань і патологічних станів. Пока- занням до термографії є патологічні стани, що змінюють розподіл температур на поверхні досліджуваного органа чи області тіла. Протипоказань до цього методу немає, дослід- ження можна повторювати багаторазово.

Один з найбільш точних способів функціонального дослідження шлунка -рН-метрія - визначення концентрації вільних водневих іонів у стінки шлунка. Внутришлункова рН-метрія проводиться тим пацієнтам, у патогенезі захворювання яких стан кислотної функції шлунка має істотне значення.

У загальний комплекс обстежень при необхідності додається рентгенодіагностика з комп'ютерною обробкою рентгенологічних даних.

Визначення наявності радіонуклідів в організмі людини проводиться в кабінеті радіодіагностики за допомогою апарата "Скриннер-3 м" з комп'ютерною обробкою даних і розробкою схеми їхнього виведення.

Наявність і ступінь функціональних розладів визначається за допомогою методик функціональної діагностики: електро- кардіографічне дослідження з застосуванням медикаментозних проб і фізичних навантажень, фонокардіографічне дослідження діяльності серця, реоенцефалографія судин головного мозку, реовазографія верхніх і нижніх кінцівок, судин внутрішніх органів з комп'ютерною обробкою даних.

Значну допомогу в проведенні діагностики, у тому числі диференціальної, надає клініко-біохімічна і бактеріологічна лабораторія. У ній проводиться комплекс клінічних, біохімічних і бактеріологічних досліджень, необхідних для визначення захворювань шлунково-кишкового тракту і супутньої патології.

В даний час ведуться пошуки по удосконалюванню діагностичної і лікувальної допомоги відпочиваючим.

Після огляду хворого лікар складає план лікування, призначає мінеральну воду, водолікування, дієту, кліматолікування, фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, масаж і відповідний режим відпочинку.

Головним лікувальним фактором здравниці є слабо мінералізована хлоридно-натрієва субтермаль= на (21,2 °С) мінеральна вода.

Мінеральну воду призначають у залежності від основного захворювання, його стадії і фази, супутньої патології, загального стану й індивідуальних особливостей організму. Для відпочиваючих обладнаний бювет для дозованої видачі мінеральної води.

Накопичений досвід дозволив медикам здравниці розробити й обґрунтувати деякі методики лікування мінеральними ваннами. У залежності від віку хворого, стану його організму, основного і супутнього захворювань мінеральні ванни призначаються у виді загальних ванн,
напівванн, перлинних, трав'я- них ванн, а також підводного душу-масажу. Вони нормалі- зують функціональний стан центральної нервової системи, сприятливо впливають на ендокринну систему і перероз- поділ крові, поліпшують обмін речовин, відновлюють порушені функції організму.

Для профілактики ряду захворювань і загартовування організму призначають водяні процедури з використанням прісної води, зокрема душі. Душі Шарко, шотландський, дощовий і циркулярний застосовуються при функціональ- них захворюваннях центральної нервової системи, висхідний - при геморої, простатиті, полової слабості. Ці процедури викликають відчуття тепла, свіжості, бадьорості, поліпшують апетит, сон і загальний стан.

Другим по значимості лікувальним фактором є дієтичне харчування.
По енергетичній цінності денний раціон розподіляють у такий спосіб: на сніданок - 30-35 відсотків, на обід - 40-45, на вечерю - 15-20 і перед сном - кефір. Найбільше раціонально приймати їжу 4-5 разів у день. У залежності від основного захворювання призна- чаються дієти 1, 2, 3, 5, 9,15 і їхні варіанти, реко- мендовані Інститутом харчування АМН Украї- ни. Їжу для відпочиваючих у здравниці готують кваліфіковані кухарі, вона відрізняється розмаїтіс- тю блюд і високих смакових якостей. Їдальня на 400 місць обладнана відповідно до досягнень сучасної естетики.

У комплекс лікувальних заходів входить кліматотерапія. Систематичне дозоване використання кліма- тичних факторів загартовує організм, підвищує його стійкість до простудних захворювань, поліпшує функціональний стан нервової, серцево-судинної і травної систем, дихального апарату, системи крово- обігу, поліпшує сон, апетит. У здравниці кліматолікування використовують у виді аеротерапії, повітряних і сонячних ванн, купання в річці.

Мальовничі околиці. Миргорода, багатий листяно- хвойний ліс, аромат зелених лугів, що цвітуть садів, і вікових лип, тінисті парки і гаї на березі Хоролу - важливі фактори, що допомагають багатьом хворим повернути втрачену бадьорість, гарний настрій, працездатність.

Успішно використовується лікування травами при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і супутньої патології на основі лікарської сировини з екологічно чистих районів Полтавської області. У хворих поліпшується апетит, нормалізується робота кишечника, знижується зміст цукру в крові, зменшується сухість у роті, спрага.

У лікувальній практиці широко застосовуються інгаляції мінеральною водою, лікарськими травами, масляні інгаляції.

Крім питного лікування миргородська мінеральна вода призначається для промивань і зрошення при лікуванні захворювань кишечника. Призначення і проведення курсу кишкових процедур можливо тільки після попереднього ректороманоскопічного дослідження.

Поряд із природними цілющими факторами в комплексі лікування захворювань органів травлення в санаторії застосовується апаратна фізіотерапія. Серед методів електролікування найбільше широко використовуються гальванізація і електрофорез. Для нормалізації кислотної та секреторної функцій шлунка призначаються солюкс, індуктотермія, ультразвук, УВЧ-терапія, лікування за допомогою магнітних полів. При захворюваннях органів травлення з болючим синдромом широко застосовуються діодінамічні і сінусоїдально-модульовані струми, електросон.

Голкотерапія, вплив на зони акупунктури лазерним променем (біоенерготерапія), температурними факторами (припікання), металлотерапія - такі методи в арсеналі лікаря - рефлексотерапевта. Сеанси рефлексотерапії, цілеспрямована психотерапевтична дія музики та мовного впливу потенціюється через стерео динаміки, що створює сприятливий емоційний фон і підсилює м'язову релаксацію.

Широко використовуються парафіно-озокеритові аплікації. Володі- ючи дуже низькою теплопровідністю і великою теплоудержуючою здатністю, а також могутньою біологічною і хімічною дією, озокерит і парафін роблять протизапальну і болезаспокійливу дію, сприяють розсмоктуванню патологічно зміненої тканини. Підсилюючи крово- і лімфообіг , вони викликають помітні позитивні зміни в організмі, особливо в судинній і нервово-гуморальній системах, обміні речовин.

У комплексному лікуванні захворювань шлунково - кишкового тракту, опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи застосову- ється масаж. Він відновлює силу стомлених м'язів, підвищує праце- здатність, поліпшує самопочуття, зменшує болі і скутість, викликає бадьорість. З огляду на сприятливий вплив масажу на організм, його болезаспокійливу і тонізуючу дію, хворим рекомендують опанувати елементарними прийомами самомасажу і у сполученні з лікувальною фізкультурою застосовувати його в домашніх умовах.

Для лікування гінекологічних захворювань використовується зрошення мінеральною водою, ванночки з медикаментозними препаратами і лікарськими травами, тампони з лікарськими препаратами.

У лікувально-діагностичному відділенні є стоматологічний блок: кабінет терапевтичної стоматології і зубопротезування. Кабінети забезпечені сучасними стоматологічними установками імпортного виробництва. Усі роботи лікування і зубопротезування проводяться з використанням імпортних полімерних матеріалів високої якості.

 
 

©PVHC!     WebMaster: piANIst         Зараз на сайті присутні :0
 
Ви
588873-й відвідувач
нашого сайту

Фотогалерея:
Голов. корпус
Набережна
Набережна
Каплиця
Скульптура